1949-1950 All Division

Class A  Class B Class C
First Team First Team First Team
Player School Player School Player School
John Durkin Pawtucket West Bob Powers Aldrich Don Crescelius Lockwood
Tom Murphy DeLaSalle Roland L'Etolle Sacred Heart Lou Murgo Colt Memorial
Gerry Cahill LaSalle Bill Arnold Aldrich Bill Sheedy Lockwood
Ken Kerr DeLaSalle Dave Stenhouse Westerly Joe Taylor Lockwood
John O'Hara LaSalle Don Gingerella Westerly Al Russell Barrington
Second Team Second Team Second Team
Player School Player School Player School
Bob Connick East Providence George Cross Central Falls Pat Abbruzzi Warren
Frank Lantagne Pawtucket East John Castaldi West Warwick Dave Carter Barrington
Harry Alexander Rogers Jim Mitchell Gorton Joe Lariss Barrington
Al Jackson Pawtucket West George Beattie Central Falls Stuart Reels South Kingstown
Ev Aldrich East Providence Bob Shaw Woonsocket Don Griffin Cumberland
Third Team Third Team Third Team
Player School Player School Player School
Paul Gaines Rogers  Ralph Destino Classical Maurice Mainguy North Kingstown
Bernie Pina LaSalle Al Lejeune Sacred Heart John Murray East Greenwich
Jim Tierney Cranston Tony Famiglietti North Providence John Leyden East Greenwich
Ray Wilson Rogers  Bill Alsfeld Gorton Jim Nagle Barrington
Frank Howard St Raphael Al Lejeune  Sacred Heart Joe Russo Colt Memorial
Class A  Class B Class C
Honorable Mention Honorable Mention Honorable Mention
Player School Player School Player School
Murphy Central  Lorimer Aldrich Corrado Barrington
Oakley Central  Wallace Aldrich Johannis Barrington
Stanelun Central  Axon Central Falls Almeida Colt Memorial
Wing Cranston Katz Classical Rene Colt Memorial
Drury DeLaSalle O'Connell Classical Emmett Coventry
McGee DeLaSalle P.Pemberton Classical B.Hopper Coventry
Willis DeLaSalle Torgan Classical D.Hopper Coventry
Galpo East Providence Cooney Gorton Gorgyl Cumberland
Tabor East Providence Germond Gorton O'Brien Cumberland
Tracy East Providence Gendron Mount St Charles Tibbetts East Greenwich
Cilley Hope J.Martinez Mount St Charles Zubee East Greenwich
Coen Hope Peterson Mount St Charles Gibeault Lockwood
K.Reis Hope LaSousa North Providence Glendenning Lockwood
M.Reis Hope Levesque Sacred Heart Stacey North Kingstown
Soares Hope Bennett Westerly Desmaris R.I. School for Deaf
Ferrera LaSalle Ross Westerly Smith R.I. School for Deaf
Petterutti LaSalle Serra Westerly N.Reels South Kingstown
Calabro Mount Pleasant Bettez West Warwick C.Sekator South Kingstown
Palmieri Mount Pleasant Petrella West Warwick Cambrola Warren
Boyce Pawtucket East Quinn West Warwick
Pimental Pawtucket East Petrides Woonsocket
Carroll Pawtucket West
Farley Pawtucket West
Lozo Pawtucket West
Reynolds Pawtucket West
Lendrum Rogers
Neves Rogers
Keenan St Raphael