1985-1986 All Division

Class A-One Class A-Two
First Team  First Team 
Player  School Player  School
Tony Almada  East Providence Carl Lee  Hope
Paul Aubin Rogers Curt Lucas  Hope
Brian Fagan Hendricken Vin Mancuso Our Lady of Providence
Ken Jenkins  Rogers Julius Sacko  Classical
Scott Kent  LaSalle Danny Sykes Mount Pleasant
Second Team      Second Team     
Player  School Player  School
Jeff Aiken  Cumberland Ed Cooley Central
Darrell Brooks  Woonsocket Chad Creamer Classical
Rich Goodreau Cumberland Jeff Edmond Central
Jeff Kent LaSalle Anthony Esposito Our Lady of Providence
Peter Wright LaSalle Adrian Waite Hope
Third Team Third Team
Player     School Player     School
Sean Baxter  LaSalle Perry Brown  Mount Pleasant
Jeff Jarry   Cumberland Ricky Ford St Raphael
Kevin Kaveny  LaSalle Steve Macaruso  Mount Pleasant
Joe Maglio   Hendricken Ed Searight  Classical
Montey Smith   East Providence Jim Varin  Our Lady of Providence
Class B-One    Class B-Two
First Team         First Team        
Player            School Player            School
Dan Cornella Cranston East Gary Jablonski  Cranston West
Dave Dalpe   Tolman Todd Keefe  South Kingstown
Danny Gaughan   Tiverton Fred Luzzi  Chariho
Chris  Hyson    Lincoln Jack Newbauer North Kingstown
Sean Lawler Lincoln Eric Ramstad  South Kingstown
Second Team         Second Team        
Player              School Player              School
Cory Cloud    Middletown Todd Blamires Coventry
Dave Dargy     Middletown Chris Carey    Westerly
Gary Lanowy      Lincoln Shawn Cunnie   North Kingstown
Kevin Neuschatz  Barrington Chris Dandeneau   North Providence
Ronnie Smith     Middletown Ed Paquette  South Kingstown
Third Team Third Team
Player               School Player               School
Mike Brigham     Tiverton Scott Anderson  East Greenwich
Ken Delmastro     Pilgrim Don Christopherson North Kingstown
Bill Dionizio        Cranston East John Kowal  Coventry
Dave Oliveira     Tiverton Dave Mazzulla Johnston
Mark Shreve   Barrington Todd Webber  Chariho
Jay Sullivan  Toll Gate
Class C-One       Class C-Two      
First Team First Team
Player                School Player                School
Mike Cowan      Smithfield Mark LaRose Davies
T.J. Cox           Mount St Charles Mike Lunney Bristol
Brian Fell          Ponaganset Curtis Moore    Davies
Brian Gaudreau   Mount St Charles Steve Pezzullo    Bristol
Jeff Harman     Scituate Rick Winn   Warren
Second Team       Second Team      
Player                 School Player                 School
Eric Banville     Smithfield Carlos Berrios  Central Falls
Tim Dawes      Burrillville Jim Carroll      Portsmouth
Norm Gansert     Smithfield Ken Davis   Narragansett
Damon DiOrio      Scituate Robert Lemieux Davies
David Testa        Mount St Charles Patrick Malloy Bristol
Third Team          Third Team         
Player             School Player             School
Paul Delphos      Mount St Charles Steve Blessing Narragansett
Buddy Evans       North Smithfield Mario Garcia   Davies
Chris Morgera  Ponaganset Michael Rodriguez  Portsmouth
Dave Tassoni       Smithfield Gerald Walsh  Bristol
Eric Tupper     Barrington Mike Zmuda     Warren