1988-1989 All Division

Class A
First Team Third Team
Player School Player School
P.Yankee Cumberland C.Adams  Mount Pleasant
T.Sanders Hope D.Iamorone LaSalle
M.Allan Rogers J.Weedon East Providence
J.Nimley LaSalle M.Pastine Classical
M.Narcavage Hendricken F.Newsome Rogers
Second Team Fourth Team
Player School Player School
P.Lynch Hendricken R.Taylor Hope
S.Williams Mount Pleasant J.Swider Cumberland
M.Caldwell Central J.Bengston Hendricken
E.Levy Central J.Larsh Classical
J.Walmsley Cumberland J.Conaty East Providence
Class B-One Class B-Two
First Team First Team
Player School Player School
J.Dickinson Lincoln C.Palumbo West Warwick
D.Lee Lincoln M.Rajotte West Warwick
S.Alexander Cranston East M.D'Ambra North Providence
P.Lewis Warwick Vets F.Graham North Providence
D.Dutresne Tiverton C.Dux  East Greenwich
Second Team Second Team
Player School Player School
W.Medeiros Lincoln B.Crum Johnston
D.Sterner Barrington M.Forbes East Greenwich
T.Fennessey Middletown K.Bodington North Kingstown
S.Kerwin St Raphael J.Doucette North Providence
R.Hodge Shea B.McGovern Coventry
Third Team Third Team
Player School Player School
P.Reniere Cranston East E.Jackson West Warwick
G.Milot Tiverton S.Graham West Warwick
K.Morse Barrington T.Zednik Johnston
J.Merritt Warwick Vets S.Hadfield East Greenwich
B.Carpentier Tolman C.Pincince Woonsocket
Fourth Team Fourth Team
Player School Player School
S.Skenyon Lincoln C.Lariviere Chariho
S.Foster Cranston East J.Young South Kingstown
B.Turcott Tiverton T.Drury Cranston West
M.DeFusco Toll Gate J.Woodard   South Kingstown
D.Taylor St Raphael J.McGovern Coventry
Class C-One Class C-Two
First Team First Team
Player School Player School
S.Whelan Ponaganset A.Kittleson Narragansett
T.Morgan Westerly P.Clays Narragansett
D.Beckel Smithfield S.Kopecky Warren
D.Dwyer Burrillville C.Bridges  Central Falls
S.Kiernan Ponaganset G.Church  Pilgrim
Second Team Second Team
Player School Player School
P.Sargent North Smithfield K.Cloud  Portsmouth
J.Schulte Burrillville S.Desautel    Central Falls
J.Bromley Scituate K.Caton Warren
S.St Andre Mount St Charles R.Bigelli Pilgrim
M.Aiello Westerly D.Tracey Davies
Third Team Third Team
Player School Player School
W.Farley Ponaganset M.Brennan Portsmouth
J.Vacca Westerly J.Jaiman Davies
D.Tupper Burrillville M.Bonneau Bristol
S.Terrill North Smithfield M.Nattar Narragansett
M.Gaffney Scituate M.DaSilva Bristol