1990-1991 All Division

Class A-One Class A-Two
First Team First Team 
Player School Player School
Wayne Simkins Hope Jimmy Brindle North Kingstown
William Parmlee Mount Pleasant Mark Swistak North Kingstown
Robert Singleton Mount Pleasant Mark Gasbarro Classical
Jamal Gomes Hendricken Brian McGovern Coventry
Wes Porter Hendricken Frank Newsome Rogers
Second Team Second Team
Player School Player School
Irving Brown Hope Kevin Bliss East Providence
James Hopper Central Tony Thomas East Providence
Tim Hensler Hendricken Joe Thompson Rogers
Carlton Brown Hope James Silva Classical
David Dermksian LaSalle Ryan Clarke  Coventry
     
Third Team Third Team
Player School Player School
Quinton Jones Central Robert Ackert North Kingstown
Robert Bissitt LaSalle Dan Jarrett  North Kingstown
Lewis Jarrette Mount Pleasant Randy Butler Rogers
Jamal Perry Hope Michael Cannon Classical
Fred Mayhew Hendricken Dion Hazzard East Providence
Class B-One Class B-Two
First Team First Team
Player School Player School
Max Hypollite Tolman Mike Kamin East Greenwich
Stefan Pagios St Raphael Mark Graham West Warwick
John Karalis Shea Ken Giard  Toll Gate
Kris Bass Cumberland Mike Murdock Westerly
Brian Martin St Raphael Jim Blanchette Chariho
Second Team Second Team
Player School Player School
Michael Marques Cranston West John Luzzi Cranston West
Erik Bryson Lincoln Jason Brown Lincoln
Michael Archamault Cranston East Damion Everett  Cranston East
Ron Contreas Tolman Greg Winsper  Tolman
Michael Nicynski North Providence Ken Cahoon  North Providence
Third Team Third Team
Player School Player School
Nick Colavecchio Cranston West Dave Bridle Pilgrim
Denis Duque Cumberland Jeremy Emard Chariho
Kevin Staples Barrington Dave Federico  Westerly
David Danella Johnston Chris Palumbo   West Warwick
Lonnie Wilson Woonsocket Greg Simpson Toll Gate
Class C-One
First Team First Team
Player School Player School
Jay Sherman Smithfield Manny DaSilva Bristol
Mark McKenna Smithfield David Victor Central Falls
Bill Tenaglia Ponaganset Calvin Bridges Davies
Ryan Wandyse Ponaganset Chris Masse  Bristol
Henry Hanley Mount St Charles Paulito Barboza Davies
Second Team Second Team
Player School Player School
Derech Beckel Smithfield Andy Thibadeau Warren
Ethan Roe Ponaganset Julio Jaiman   Davies
Jesse Boyd Mount St Charles Rob Cinquegrana Narragansett
Ron Krieger North Smithfield Dave Sousa   Bristol
Scott Dauphine Scituate Chris Blackerby Narragansett
Third Team Third Team
Player School Player School
Jeel Malo Smithfield Steve Wiacek  Bristol
Jake Hackett Ponaganset Justin Hackley Warren
Jim Wynkoop North Smithfield Chris Jackson Warren
Chris Angelotti Scituate Matt O'Connor Exeter/WG
John Powers Ponaganset Pablo Rivera Central Falls