1993-1994 All Division

Class A-One  Class A-Two
First Team First Team  
Player   School Player   School
Sean Martin   Hendricken Steven Clarke  Coventry
Roland Hannah  Hope Andy Donnelly North Kingstown
Demond Love  Central Kirk Hingham  North Kingstown
Ken Michin Hendricken John Gallogly Coventry
Jim Provoyeur  LaSalle Mike Newsome Rogers
Second Team              Second Team
Player      School Player       School
Robert Blue Hope Chris Darigan  Classical
Jonathan McClark LaSalle Ron Hubbard   Rogers
Gary Rollins Mount Pleasant Buddy Rodgers   East Providence
Michael Hernandez Central  Jon Shea  East Providence
Arondae Washington Hope Al Vigneau  Coventry
Third Team     Third Team      
Player      School Player School
James Freeman  Hope Ahmed Bakr Classical
Tim Kavanagh LaSalle Ryan Cawley Rogers
J.C. Laven Hendricken Daryl Fish Coventry
Gene Kelly Central Josh Morgan North Kingstown
Charles Coulbourn Mount Pleasant Glen Rose   North Kingstown
Class B-One           Class B-Two
First Team  First Team     
Player       School Player    School
Oscar Victorino Shea David Gee South Kingstown
Larry Klemanchuck Tolman Michael Tisdale    South Kingstown
Manny Daphnis  Tolman Marc Bayha    Toll Gate
Mina Song Cranston East Andy Tourangeau  West Warwick
Scott St Jean North Providence Derrick Oliver     Warwick Vets
Second Team              Second Team  
Player    School Playe School
Thomas Janson Cranston East Jay Broomfield   Toll Gate
Aaron Guckian East Greenwich Josh Del Deo    Tiverton
Darryl Holland St Raphael Eric Saint      Chariho
Peter Zangfagna Cranston East Jeff Scott  Chariho
Marcus Reilly  Cranston West Nelson Hazzard South Kingstown
Third Team       Third Team
Player         School Player          School
Mark Ramos St Raphael Bob Cavanagh    South Kingstown
Antonio Moreira Shea Mike Blanchette    Toll Gate
Anand Gowda Lincoln Neil Osterhout   West Warwick
Jeremy Jones Woonsocket Scott Thibotout  Tiverton
Brian Germanowski Cranston West Steve Arnold Pilgrim
Fourth Team      Fourth Team         
Player  School Player  School
Kyle Geiselman Cumberland  Mike Reyes   Westerly
Ken Voller  North Providence Dan Larson  Middletown
Wayne Facteau  Tolman John Genga    Portsmouth
Graham Hulme Lincoln Brian Nason Warwick Vets
Isaias Almeida Shea Mo DiMartino     West Warwick
Class C-One     Class C-Two
First Team        First Team
Player       School Player    School
Chris Reilly Smithfield Moises Docen  Central Falls
Mike Dow Smithfield Jeff Grifka  Mount Hope
Jason Simoneau Johnston Jim McMahon   Mount Hope
Andrew Costa Mount St Charles Joel Morrissette   Mount Hope
David Ellingwood Scituate David Collucci    Exeter/WG
Second Team   Second Team   
Player               School Player     School
Mike Poirier  Smithfield Ben Clarke  Barrington
Michael Samson  Johnston Jose Fernandez Central Falls
Sonny Doane Mount St Charles James Callaghan Narragansett
Matt Chiott Ponaganset Jim Bermudez Mount Hope
Jon Armstrong Burrillville Jason Flynn Central Falls
Third Team Third Team    
Player         School Player  School
Derek Wynkoop North Smithfield Adam Gallagher Narragansett
Wally Wilczynski Johnston Andy Simms    Barrington
Daniel Orovitz Ponaganset James Stanfield  Davies
Tyler Baron Scituate Ben Ramos    Central Falls
Joe Roumelis Smithfield Dave Hall  Exeter/WG