1995-1996 All Division
Class A-One            Class A-Two    Class A-Three
First Team       First Team                        First Team       
Player           School Player      School Player      School
Marcos Tavarez Central  Ken Nimley Classical Sam Adzhinyan  Cranston East 
Pablo Toribio Central  Bennie Plummer  Rogers Jason Bennett   St Raphael
Jon McClark LaSalle Simon Moore Classical Bob Cavanagh South Kingstown
Lloyd Jones Mount Pleasant Kyle Zambarano   Rogers Luis Galagarza St Raphael
Tedrick Wilcox  Hope Nathan Bagshaw Coventry Marc Bayha  Toll Gate
Second Team   Second Team Second Team
Player            School Player   School Player   School
Justin Owens  Hendricken Ahmad Bakr  Classical Toby Brittian  South Kingstown
Kintay Fisher  Hope Jason Davis   North Kingstown Robert Griffin St Raphael
David Moreau  Hendricken Greg Shippee North Kingstown Mike Chadwick   South Kingstown
Bobby Dyer  LaSalle Pat Doyle   Rogers Seth Aldrich  Cranston East
Hector Alvarez  Central Max Whiting  East Providence David Cabrera  Cranston East
Third Team  Third Team Third Team
Player         School Player     School Player     School
Ezekiel Green Mount Pleasant Jon Sanderson   Coventry Ed Rezendes  St Raphael
Joshua Adeigbela  Mount Pleasant Devin Henry Rogers George Marcellus  St Raphael
Fred Saunders  LaSalle Michael McShane East Providence Mike Pushee Toll Gate
Mervyn St. Omer Hope Justin O'Malley North Kingstown Rich Lecomte  Cranston West
Benji Omisore    Hendricken Sean Haggerty   Coventry Jason Fortin  Cranston West
Class B-One     Class B-Two
First Team               First Team           
Player     School Player               School
Zach Archie  Woonsocket Tim Welch   Barrington
Mike Balmforth   Tolman Ken Leigh Mount Hope
John DeAngelis  North Providence Scott Moody   Portsmouth
Krys Jackson  Cumberland Bill Robinson   West Warwick
Gregg Margadonna Smithfield David Canning   East Greenwich
       
Second Team Second Team
Player              School Player               School
Charlie Santa-Cruz  Pilgrim Ryan Dempsey  Barrington
Luis Goncalves   Shea Ben DeMario     Westerly
Ryan Clifton  Warwick Vets Joel Kluth   Middletown
Ken Payette    Woonsocket David Fox     Portsmouth
Matt Arsensault  Woonsocket Tom Simoncelli  West Warwick
Third Team Third Team
Player              School Player                  School
Tim Grant   Warwick Vets Derek Gosselin  Tiverton
Carl Parrillo Smithfield Kris Reed    Chariho
Kim Ferrell  Tolman Chris Nolan  Portsmouth
Derek Brazeau  Lincoln David Trainor   Barrington
Andrew Guerin Cumberland Al DaCruz    Mount Hope
Class C-One Class C-Two
First Team        First Team
Player         School Player              School
Brian Renaud   Johnston Brian Main   Exeter/WG
Michael Rainone  Johnston David Roy    Mount St Charles
Jon Scullin   North Smithfield Mike O'Hagen  Narragansett
Badi Salmon   North Smithfield Amauri Docen   Central Falls
Matthew Chiott Ponaganset Brian Eldridge  Narragansett
Second Team Second Team    
Player             School Player             School
Tim Brown Scituate James Hanley  Mount St Charles
Andy Thompson  North Smithfield Scott Main      Exeter/WG
Steve Cormier  Ponaganset Dan Lebeau     Exeter/WG
Stephen Jaeger  Scituate Mark Callaghan  Narragansett
Normand Paquin   Johnston Dwayne Tucker  Davies
Third Team Third Team                
Player            School Player        School
Jeff Brooks  Burrillville Edward Ciotti  Davies
David DiFino  Johnston Matt O'Brien Narragansett
Jon Campbell  Ponaganset Walter Olsen Mount St Charles
Matt Gianguitti  Scituate Reiny Guerrero  Central Falls
Dan Rouette  North Smithfield Cas Lopes  Davies