1997-1998 All Division

Division 1-Central Division 1-North Division 1-South       
First Team First Team First Team
Player                  School Player School Player           School 
David Cabrera Cranston East Robert Griffin  St Raphael D.J. Munir Hendricken
Reggie Fabian Cranston East Kamor Yussuff Classical Jason Nickerson Hendricken
Sean Fleming Smithfield Ade Adelouyi Mount Pleasant Gerry Auth Westerly
Gregg Margadonna Smithfield Andre Nembhard East Providence Neil Forbes North Kingstown
Damon DeFelice Cranston West Tim Murphy  LaSalle David Arundel South Kingstown
Second Team         Second Team   Second Team        
Player     School Player    School Player     School
Greg Fecteau Coventry T.J. Sorrentine St Raphael Greg Antoch Westerly
Sean Murphy Toll Gate Albert Burney Hope Matt Hassett Hendricken
Ryan Errico Cranston West Eric Young  Classical Peter Hilton South Kingstown
Ian Evans Cranston East Alejandro Ramirez Central Alex Bogle Rogers
Yvens Nicolas West Warwick Dwayne Felix LaSalle Jeff Van der Veer North Kingstown
Third Team    Third Team        Third Team   
Player             School Player             School Player             School
Lou Turchetta Cranston West Lenny Rochette East Providence Brian Steverman Chariho
Matt Records Toll Gate Laurence Young  Hope Trevor McAndrew Westerly
Victor Cromartie Cranston East Peter Wolejko  Tolman Robbie Goodrum Rogers
Keith Goward Coventry James Grant Hope Kurt Gorter North Kingstown
Ben Degnan North Providence Ra Tiah LaSalle Tim Brock Hendricken
Fourth Team
Player                School
Mike Hara St Raphael
Matt Richardson Woonsocket
Greg Connor  Cumberland
Juan Carter  Hope
D.J. Horta  East Providence
Coach of the Year  School Coaches of the Year  School Coach of the Year School
Bill Bennett Smithfield Richard Deutsch Classical Jim Psaras  Rogers
David Nyblom  Hope
Division 2-North     Division 2-South
First Team      First Team           
Player         School Player      School
Akbar Abdullah Davies Scott Main Exeter/WG
Carlos Campo Central Falls Jeremy Martin Middletown
David Roy Mount St Charles Brad Dufault Pilgrim
Craig Place Ponaganset Brian Eldridge Narragansett
Rohan Russell Davies Tim Grant Warwick Vets
Second Team   Second Team            
Player            School Player          School
Tyler Sliney Lincoln Mike Hendershot Exeter/WG
Reiny Guerrero Central Falls Lance Small Middletown
Stephen Jaeger Scituate Brian Blackerby Narragansett
Bill Kelly Ponaganset David Scott Pilgrim
Garrett Whitecross Lincoln Alberto Dacruz Jr. Mount Hope
Third Team        Third Team
Player                 School Player           School
Ed Ciotti Davies Scott Duncan Exeter/WG
Kevin Smith Mount St Charles Cory Fisher Pilgrim
Bootsy Ramos Central Falls Dan Hoye East Greenwich
Glenn Sherman Ponaganset Chris Puleo Barrington
Carmine Goneconte Johnston  Andrew Towers Tiverton
Fourth Team    Fourth Team   
Player       School Player             School
Thomas Walters Feinstein Dan Galvin Portsmouth
Stephen Rawson Burrillville Greg Sullivan Mount Hope
Thomas Kozaska North Smithfield Matt Dolan East Greenwich
Dennis Charland Scituate Frank Kluth Middletown
Michael Encarnacion Shea Paul Briant Barrington
Coach of the Year      School Coach of the Year      School
George Jacques  Ponaganset Joe May  Exeter/WG