1998-1999 All Division

Division 1-Central Division 1-North Division 1-South         
First Team      First Team First Team     
Player           School Player School Player           School
Sean Murphy     Toll Gate Robert Griffin  St Raphael D.J. Munir     Hendricken
Matt Records     Toll Gate T.J. Sorrentine St Raphael Rocco Baldelli    Hendricken
Derek Grundy   Smithfield Laurence Young Hope Trevor McAndrew  Westerly
Victor Cromartie Cranston East Kamor Yussuff  Classical Mike Wilson   South Kingstown
Eric Hurston   West Warwick Alejandro Ramirez  Central Israel Castillo   Rogers
         
Second Team Second Team           Second Team  
Player        School Player           School Player        School
Josh Mellucci    Cranston East Tim Murphy LaSalle Mark Mazza   North Kingstown
Ken Hopkins  Cranston West John O'Neill Cumberland Jeff Vanderveer  North Kingstown
Dean Brugnoli   Toll Gate Jason Cafaro  Classical Jonathan Trant  Hendricken
Dan Sarro   Toll Gate Mike Williams  LaSalle T.J. Gendron  Rogers
Anthony DeCesare  North Providence Greg O'Connor  Cumberland Jason Smith    Chariho
Third Team Third Team Third Team  
Player        School Player           School Player        School
Ian Smith   Coventry Edward Gray  Central Tom Feazell  Rogers
Mike Busam   Smithfield Duy Nguyen Woonsocket Chris Therrien   North Kingstown
Josh DuPret Cranston West Rajan Taylor  East Providence Jeff Morrone  Westerly
Steve Lester   Cranston East Carlos Moreria  St Raphael John Oberle South Kingstown
Jason Goding    North Providence Clinton Reynolds Tolman Travis Tate Rogers
Fourth Team
Player  School
Corey Brown    Mount Pleasant
Donelle Wilson Mount Pleasant
James Grant  Hope
Eric Gibbons   Hope
Bryson Chattman Woonsocket
Coach of the Year School Coaches of the Year School Coaches of the Year School
Paul Records Toll Gate Tom O'Connor Cumberland Aaron Thomas  North Kingstown
Richard Deutsch Classical Sal Augeri  Chariho
Division 2-North Division 2-South
First Team              First Team                   
Player      School Player                School
Rohan Russell Davies Mike Hendershot  Exeter/WG
Luke Sinwell Ponaganset Cory Fisher     Pilgrim
Tyler Sliney  Lincoln Steve Mello   Mount Hope
Tom Walters Feinstein James Nolan Portsmouth
Abdul Abdullah   Feinstein Chris Viardo  Pilgrim
Second Team       Second Team         
Player School Player              School
Matt Daignault Lincoln Travis Weber East Greenwich
Kevin Smith Mount St Charles Bowen Wheatley  Exeter/WG
Marco Barrera Central Falls Anthony Boyd   Middletown
Dave Interlini  Johnston Ryan Zilly   Narragansett
Dennis Charland  Scituate Jeff Richards   Barrington
Third Team Third Team
Player          School Player                School
Mike Encarnacion Shea Jeremy Brodeur   Tiverton
Kyle Alston   Feinstein Adam Jilling  Portsmouth
Glen Sherman Ponaganset Josh Pascoe   Middletown
Russ Jennings Burrillville Dan Galvin Portsmouth
Chris Owden Feinstein Max Garcia Pilgrim
Fourth Team Fourth Team    
Player    School  Player                School
Eric Forget North Smithfield Matt Dolan  East Greenwich
Paul Chaput  Central Falls Taylor Britto Warwick Vets
Jad Prachniak Lincoln Roy Jann Mount Hope
Doug Waterman   Johnston Matt Gamache  Narragansett
Justin Prey  Davies Matt Chittim  Barrington
Coach of the Year     School Coach of the Year     School
Mike Sullivan  Lincoln Jim Dickinson  Barrington