2001-2002 All Division

Division 1-AA
First Team    Third Team
Player  School Player       School
Moses Sonko Classical  Andre Stanley      Hope
Evan Meekins St Raphael Kevin Reidy     Hendricken
Tshombe Lambert  East Providence  Derek LaCroix  East Providence
Anthony Washington  LaSalle Stanley Boetang   Mount Pleasant
Jared Starniono       Classical  Zack Stedman  East Providence
Second Team Second Team 
Player     School Player      School
Michael Williams St Raphael Michael Williams   St Raphael
Chyron Abney     Woonsocket Chyron Abney Woonsocket
Darrell Taylor   Mount Pleasant Darrell Taylor  Mount Pleasant
Tiatun Brownsmith   Hope Tiatun Brownsmith Hope
Adrian Collins          Classical Adrian Collins    Classical
Coach of the Year School
Rick Deutsch  Classical
Division 1-A Central Division 1-A North    Division 1-A South
First Team First Team               First Team
Player  School Player     School  Player      School
Sopheeng Toun    Cranston East Chris Casavant  North Providence Vance Tate      Rogers
Stace Garrick West Warwick Nathan Colwell       Smithfield E.J. DeWitt     Rogers
David Kilkenny    West Warwick Matt McManus     Cumberland Brian Ravenelle    Westely
Zack Zuercher    Pilgrim Matt McKee          Cumberland Shawn McGill   South Kingstown
Jim Reynolds    Pilgrim Jaime Robichaud     Cranston West Jon Hazzard    North Kingstown
Second Team  Second Team           Second Team
Player School Player                  School Player School
Louis Levros    Cranston East Mike Doyle            North Providence B.J. Liese   Chariho
Tom Driscoll   West Warwick Gregg Lavoie        Cumberland Brad Davis   South Kingstown
Joe Deluca      Coventry Eric Populus        Tolman Mike Gigliotti  Westerly
Dan Tucker    Pilgrim Paul Tavarozzi       Cranston West Matt Devine    North Kingstown
Dan Silva        Toll Gate John Fogarty       Smithfield Britton Friend  Westerly
Third Team Third Team          Third Team    
Player   School Player School Player School
Kevin Piekarski   Cranston East Nick Ferreira      Cumberland Nick Borsay      Chariho
Cory O'Leary   West Warwick Matt Gagnon       North Providence Tim Riordan   Chariho
Spencer Jones   Cranston East Dan Myrtle            Cranston West Chip Hayes      Rogers
Peter Anderejczak  Coventry Steve Medina        Tolman Jake McKay   North Kingstown
Rob Siani    Toll Gate Jeff Champigny       Smithfield Joe McGuire  Westerly
   
Coach of the Year School Coach of the Year School Coach of the Year School
Rick Harris  Cranston East Paul Rizzo  North Providence Jim Psaras Rogers
Division 2-North        Division 2-South
First Team                  First Team
Player                   School Player   School
Matt Pezzullo      Ponaganset Dennis Coelho  Mount Hope
Joseph Scotti       Johnston Pat O'Brien   Narragansett
Steve Robinson   Shea Neil Wesson     Portsmouth
Rob Angelone       Mount St Charles Mark McAndrew Barrington 
Tim Clement        Scituate Kyle Cimbron    Mount Hope
Second Team     Second Team
Player                School Player    School
Brandon Parrish     Lincoln Andrew Lyell    Portsmouth
Eric Sliney              Lincoln Ryan Dame    Exeter/WG
Brad Winsor         Ponaganset Matt Kelly    Tiverton 
Matthew LaMountain   Mount St Charles Dan MacGregor  Middletown
Michael Riccio        Johnston Matt Carpenter Warwick Vets
Third Team             Third Team
Player      School Player School
Kevin Carney       North Smithfield Justin Adams  Feinstein
Russell Masse   Central Falls Ricky O'Neil   Narragansett
Jerome Fonseca    Shea Dylan Griffis    East Greenwich
Nathan Millette    Scituate Austin Whiteing    Feinstein
Kevin Francis          Johnston Steve Scowcroft  Narragansett
Coach of the Year School Coach of the Year School
William Mitchell Scituate Dom Raiola  Mount Hope