2002-2003 All Division

Division 1-AA
First Team Third Team
Player School Player                   School
Jeff Xavier St Raphael Ariel Ramirez  Mount Pleasant
Darrell Taylor Mount Pleasant Kyle Williams    Hendricken
Marcus Maddox East Providence Dwayne Wilkerson East Providence
Jim Baron Hendricken Nick Gerardi Classical
James Lassiter Hope Chris Young   Hope
Second Team Fourth Team    
Player School Player     School
James Sorrentine St Raphael Stanley Boateng  Mount Pleasant
Kofo Edmonds Hope Joe Mazzulla  Hendricken
Michael McParlin LaSalle James Tessaglia  LaSalle
Vincent Roderick Central Seth Desautel St Raphael
Derrick Knighton Hope Candido Ayala Woonsocket
Coach of the Year School
James Ahern Mount Pleasant
Division 1-A Central Division 1-A East
First Team First Team  
Player School Player                School
 Sopheeng Toun Cranston East Jim Reynolds  Pilgrim
Ken Buchanan Cranston East Keenan Kelly  Warwick Vets
Jason Okolowitcz Cranston West Joe MacIntosh Warwick Vets
Stace Garrick West Warwick Scott Smith   Pilgrim
Tom Driscoll West Warwick Charlie Phillips  Rogers
Matt Hopkins Cranston West Troy Ramey  Rogers
Second Team Second Team            
Player School Player              School
Connor Evans Cranston East  James Shaffer   Toll Gate
Steve Hathaway Cranston West Billy Hazelwood Warwick Vets
Ryan Halpin Coventry Shammis Hannon Pilgrim
Chris Aina Cranston East Scott Donovan Pilgrim
Tony Smith Cranston East Wayne Beebe Rogers
Arthur Petropoulus Cranston West Dan Silva  Toll Gate
Coach of the Year School Coach of the Year School
Rick Harris Cranston East Ken Rix Pilgrim
Division 1-A North Division 1- A-South
First Team   First Team
Player   School Player School
Zerimar Ramirez Tolman Sean Morin Westerly
Luc Jasmin   Tolman Britton Morrone Westerly
Nathan Colwell Smithfield Jake McKay North Kingstown
Anthony Fiocco North Providence Jon Hazzard North Kingstown
Matt Gagnon North Providence Brad Davis South Kingstown
Curtis Folco  Smithfield James Gordon Chariho
Second Team Second Team
Player             School Player School
Pete Lambert  Cumberland Michael McGovern North Kingstown
Derrell Rose Tolman J.R. Lamotte Westerly
Jeff Champigny  Smithfield Britton Friend Westerly
Richard Amaral  North Providence Gavin Logan South Kingstown
Eric Eliason Smithfield Thomas Hanrahan North Kingstown
Phil Brown  Tolman Keith Lambrechts Chariho
Coach of the Year School Coach of the Year School
Mike Kayata Tolman Aaron Thomas North Kingstown
Division 2-North Division 2-South
First Team   First Team
Player              School Player School
Brandon Parrish Lincoln Ryan Dame Exeter/WG
Eric Sliney  Lincoln Mark McAndrew Barrington
Bob Birrell Scituate Kyle Cimbron Mount Hope
Jeff Vandevorste  Johnston Andrew Lyell Portsmouth
Marty Ingraham Ponaganset Dan McGregor Middletown
Second Team            Second Team
Player              School Player School
Dan Molloy  Scituate Zach Harris Mount Hope
Jerome Fonseca  Shea Justin Adams Feinstein
John Russo  North Smithfield Greg Sturdahl Exeter/WG
Josh Goldstein  Ponaganset Trevor Chaloux Barrington
Chris Birrell   Scituate Josh Peterson Portsmouth
Third Team Third Team
Player              School Player School
Marty Klara    Mount St Charles Tyke Spaulding Exeter/WG
Rob Labossiere  Burrillville Chris Young Narragansett
Alan Moreau  Lincoln Harry Goff Mount Hope
Luis Joia   Davies Shane Cronan Feinstein
Matt Bremges  Scituate John Ruiru Barrington
Fourth Team         Fourth Team
Player              School Player School
Matthew Haczynski Ponaganset Jimmy Medina Times 2
Aaron Sam  Davies Jeff Kilmer Tiverton
Evandro Vaz  Shea Mike Florence East Greenwich
Jake Tousignant  North Smithfield John Dwyer Middletown
Russell Masse Central Falls Mike Donahue Portsmouth
Coach of the Year School Coach of the Year School
Mike Sullivan Lincoln Chris Cobain Exeter/WG