2004-2005 All League & All Division

ALL LEAGUE
Division 1-North Division 1-East
First Team First Team      
Player School Class Player                School Class
Chris DosSantos Tolman SR Bobby Perry          East Providence SO
Jake Grimes St Raphael JR Richard Cook   Hope JR
Peter Fogarty Smithfield SR Tom Brady      LaSalle SR
Mike Seander St Raphael JR Jared Awokande    East Providence SO
Tyrone Nared Woonsocket JR Terrance Dunstan    Mount Pleasant SR
Second Team Second Team
Player School Class Player              School Class
Justin Joseph Tolman JR Russell Ford-Brown  Mount Pleasant SO
Daniel Torres Woonsocket JR Calvin Jones   LaSalle JR
Brian Burrows Smithfield SR John Booker      East Providence SR
Joseph Gonsalves St Raphael SR Matt Moretti       LaSalle SR
Adam Gingras Woonsocket SR Duvall Carty     Mount Pleasant SO
Patrick Zimmerman Smithfield SR
Division 1-South Division 1-West
First Team First Team
Player School Class Player     School Class
D.J. Carcieri Hendricken SR Edgar Martinez     Central  SR
Dom Hazzard North Kingstown SR Corey Conner     Classical JR
Joe Mazzulla Hendricken JR Adam Murga      Cranston West SR
David Wilson Hendricken SR Pedro Rios   Central  JR
Ben Irzyk South Kingstown JR Ryan Caldarone  Cranston East SR
Second Team Second Team
Player School Class Player               School Class
Nate Mook South Kingstown SR Devan Durante  Cranston West JR
Greg Mruk Coventry SR Janil Sanon  Cranston East SR
Michael Palana North Kingstown SR David Dale  Central SR
Rodney Maxie Hendricken SR Ryan Thompson   Cranston West JR
Ben Aubee  North Kingstown SR Adrian Price    Classical SR
Coaches of the Year School
Alex Butler East Providence
Floyd Narcisse Central
Division 2-North Division 2-East
First Team First Team
Player School Class Player          School Class
Peter Lambert Cumberland SR Joel Cancel   Rogers SR
Tom Coulombe Lincoln SO Jeremy Ibarra  Rogers JR
Alex Myers Mount St Charles SR Mike Calderone North Providence SR
Derrick Jennings Shea SR Terry Peretti     Barrington SO
Jared Carr Cumberland SR Mike McDonald  North Providence SR
Second Team Second Team
Player School Class Player           School Class
Mike Zervas Lincoln JR Sean Wirth   Barrington JR
Victor Montiero Shea SR Jonathan Acosta  North Providence SR
Conor Fahey Cumberland SR Greg Parkos    Rogers JR
John Burns Mount St Charles JR Jared Allen North Providence JR
Sammie McClary Shea JR Nick Manson    Rogers JR
Division 2-South Division 2-West
First Team First Team          
Player School Class Player             School Class
Pat Dame Exeter/WG SR Bryan Rouse   Toll Gate JR
Keith Lambrechts Chariho SR Gary Costantino  Warwick Vets SR
Mike Florence East Greenwich SR Mike Lamb       West Warwick SR
Michael Downey Chariho SR David Cherry      Pilgrim SR
Bruce Celico Westerly SR Eric Shields   Pilgrim SR
Second Team Second Team            
Player School Class Player                School Class
Matt St. Ours Exeter/WG SR Jarrid Stearns   Toll Gate SR
Dave Whelan Westerly SR Mike Morrison     West Warwick SR
Matt Bowen East Greenwich JR Andrew Shaffer  Toll Gate SR
Tyke Spaulding Exeter/WG SR Chris Bowen   Pilgrim SR
Alex Zegarzewski Chariho JR Shane Driscoll      West Warwick SR
Coaches of the Year School 
Paul Rizzo    North Providence
James Psaras Rogers
Chris Cobain Exeter/WG







Division 3-North Division 3-South
First Team First Team
Player School Class Player   School Class
Chris Birrell Scituate SR Erick Malkowski     Prout SR
Andrew Pinky-Drobnis Scituate SR David Flight      Portsmouth SR
Josh Euglow North Smithfield SO Charlie Brown     Middletown JR
Matt Lynch Ponaganset SR Adam Kilroy      Middletown SR
Aubrey Manning Ponaganset JR Matt Horan      Narragansett SR
Second Team Second Team
Player School Class Player             School Class
Craig Blanchette Scituate SR Slader Lyell      Portsmouth JR
Doug Denomme North Smithfield SR Peter Connerton  Middletown SR
Nathan Lavallee Burrillville SR Matthew Letendre    Prout SR
Alex Grant Ponaganset SR Travis Lescarbeau   Narragansett JR
T.J. Delgiudice North Smithfield SR James Feeney        Narragansett SR
Coaches of the Year School
William Mitchell Scituate
Michael Clancy Middletown
Division 3-East Division 3-West
First Team First Team
Player School Class Player                School Class
Kashif Montgomery Central Falls JR John Andrade       Juanita Sanchez SR
Helder Gomes Central Falls JR Daniel Morganweck  Tiverton SR
Corey Barrett Feinstein FR Kyle Luderer       Tiverton SR
Louis Rodriguez Davies SR Ahmad Spann         Juanita Sanchez JR
Arthur Cooper Central Falls SR Brennan Morton   Fatima SO
Second Team Second Team
Player School Class Player                      School Class
Lumace St. Claremont Feinstein SR Tim Thompson       Tiverton SR
Jensa Dias Davies SR James Shoneye      Juanita Sanchez SO
Jonathan Laureano Central Falls JR Roosevelt Dale    Fatima SO
Joe Walters Feinstein JR Farell Jean-Gilles      Fatima JR
Jose Ferro Central Falls SR Craig Doster  Tiverton SR
ALL DIVISION
Division 1 Top 10 Division 2 Top 10
First Team School First Team               School
Dom Hazzard North Kingstown Pat Dame Exeter/WG
Joe Mazzulla Hendricken Pete Lambert Cumberland
Bobby Perry East Providence Joel Cancel Rogers
D.J. Carcieri Hendricken Bryan Rouse Toll Gate
Edgar Martinez Central Keith Lambrechts Chariho
Second Team School Second Team School
Adam Murga Cranston West Derrick Jennings Shea
Chris DosSantos Tolman Gary Costantino Warwick Vets
Pedro Rios Central Mike Calderone North Providence
Jake Grimes St Raphael Mike Florence East Greenwich
Corey Conner Classical Michael Downey Chariho
Division 3 Top 10
First Team School
Chris Birrell Scituate
Kashif Montgomery Central Falls
Andrew Pinky-Drobnis Scituate
Adam Kilroy Middletown
Erick Malkowski Prout
Second Team School
Craig Blanchette Scituate
Helder Gomes Central Falls
John Andrade Juanita Sanchez
Kyle Luderer Tiverton
Matt Lynch Ponaganset