2013-2014 All League & All Division

ALL LEAGUE
Division 1-Central   Division 1-North
First Team   First Team 
Player School Player School
Ben Vezele Hope Joe DelRicci Smithfield
Kealen Ives Classical Joseph Putu Mount Pleasant
Jesse Taveras Cranston East Keon Wilson LaSalle
Charlie Brown East Providence Chris Luciano St Raphael
Wayne McKinney Central Adrian LaFleur LaSalle
Second Team  Second Team 
Player  School Player  School
Juan Guerrero Central Nate Patenaude Smithfield
Marven Beauvais Cranston East Elijah Vazquez Woonsocket
Thomas McKiernan Classical Brendan Nigro LaSalle
Elijah Lewis Hope Dontell Rodriguez Mount Pleasant
RaeQuan Kelley East Providence Alex Holloway St Raphael
Division 1-South   
First Team  
Player  School
Grant Gillis North Kingstown
Matthew Duffie Hendricken
Sean Roles Coventry
Ethan Lesnett Coventry
Spencer Bode North Kingstown
Second Team 
Player  School
Garfield Coustard Hendricken
Tom Campbell Coventry
Jake Mansfield North Kingstown
Zach Ferri Cranston West
Shynin Thomas South Kingstown
Coaches of the Year School Sportsmanship
Tom Campbell Coventry Coventry
Joe Bennett Smithfield Cranston West
ALL LEAGUE
Division 2-Central  Division 2-East
First Team           First Team
Player  School Player  School
Armani Baker Shea Corey Daugherty Barrington
Kody Greenhalgh West Warwick Brennan Tierney Portsmouth
Steve Otis Tolman Alex Cotton Tiverton
Justin Kennedy Exeter/West Greenwich Kevin Mannix Barrington
Austin Paygai West Warwick Kareem Cooper Rogers
Second Team   Second Team
Player  School Player  School
Jack Livsey Exeter/West Greenwich Quraan Bostic Rogers
Bradley Young West Warwick Matthew DeWolf Barrington
Denzel DePina Tolman Cole Swider Portsmouth
Trevor Lawton West Warwick Matthew Rota Barrington
Armani Luciano Shea  Tom Murray Tiverton
Division 2-North      Division 2-South
First Team First Team
Player  School Player  School
Julian Soares Central Falls Robbie Toth Chariho
Ryan McCluskie North Providence Chris DiClemente Prout
Nick Poli Cumberland Dan Doyle Narragansett
Nick Geremia North Providence Will Doyle Narragansett
Alec Cronan Lincoln  Jacee Hamelin Westerly
Second Team         Second Team
Player  School Player  School
Elser Colindres Central Falls Alex DeLuca  Prout
Tyge Joyce Lincoln  Scott Liguori Westerly
David DePina Central Falls Bryan Thweat Chariho
Chris Corin North Providence Brendan Byrne Narragansett
Grant Osmundson Cumberland Kyle Allen Westerly
Coaches of the Year School  Sportsmanship
Pat Sulllivan Barrington Lincoln
Mike Kayata Tolman
Richard Grenier West Warwick
ALL LEAGUE
Division 3-Central  Division 3-East
First Team       First Team
Player       School Player  School
Ryan Morris Pilgrim Matt Scott Mt Hope
Harry Calderon Juanita Sanchez Justin Bailey Middletown
Jeremy Suero Juanita Sanchez Tom Chase Moses Brown
Zack Bacon Toll Gate Sebastian Ferrell Moses Brown
Will Remak Warwick Vets Kyle Valenzuela Mt Hope
Second Team  Second Team
Player               School Player  School
Letrelle Johnson Pilgrim Jameson McQuade Middletown
Miguel Prieto Juanita Sanchez Alex Francis Mt Hope
Josh Muto Warwick Vets Ryan Traeger Middletown
Scott Camara Warwick Vets David Pinto St Patrick
Adam Brice Toll Gate Eric Cosmopulos Moses Brown
Division 3-North  Division 3-West
First Team                 First Team             
Player  School Player  School
David Reynolds Burrillville Brandon Eckles East Greenwich
Peter Keenan North Smithfield Ben Chester East Greenwich
Alex Lataille Mount St Charles Kyle Matus East Greenwich
Breno Pena North Smithfield Ryan McKeon Johnston
Rigo Dominicci Davies Brian Heston Scituate
 
Second Team  Second Team
Player                     School Player  School
Isaiah DeSilva Burrillville Bailey Braga Ponaganset
Jonathan Andrade Davies Zack Coro Johnston
Brandon Bernard Davies Collins Omollo Scituate
Jarred Cabral Burrillville Nick Pietrantozzi Scituate
Riley Young Mount St Charles Mark Breton Johnston
  
Coaches of the Year School Sportsmanship 
Matthew Records East Greenwich St Patrick
Jason Blouin Moses Brown
ALL DIVISION
Division 1 Top 10 Division 2 Top 10    
First Team
Player

School
First Team
Player

School
Kealen Ives  Classical Corey Daugherty Barrington
Grant Gillis North Kingstown Chris DiClemente Prout
Ben Vezele Hope Kody Greenhalgh West Warwick
Joe DelRicci  Smithfield Julian Soares Central Falls
Sean Roles Coventry Steve Otis Tolman
Second Team
Player

School
Second Team
Player

School
Keon Wilson  LaSalle Armani Baker Shea
Wayne McKinney Central Jacee Hamelin Westerly
Matthew Duffie  Hendricken Brennan Tierney Portsmouth
Adrain LaFleur LaSalle Justin Kennedy Exeter/West Greenwich
Jesse Taveras Cranston East Ryan McCluskie North Providence

Division 3 Top 10    
First Team
Player

School
Brandon Eckles East Greenwich
Tom Chase Moses Brown
Matt Scott Mt Hope
Harry Calderon Juanita Sanchez
Justin Bailey Middletown
Second Team 
Player

School
Jeremy Suero Juanita Sanchez
Ryan Morris Pilgrim
Ben Chester East Greenwich
Kyle Valenzuela Mt Hope
David Reynolds Burrillville
Will Remak Warwick Vets