2014-2015 All League & All Division

ALL LEAGUE ALL LEAGUE
Division 1-Central   Division 1-East
First Team   First Team 
Player School Player School
Justin Mazzulla  Hendricken Corey Daugherty  Barrington
Ira Lough  Hendricken Matt DeWolf  Barrington
Jessy Taveras  Cranston East Elijah Lewis  Hope
Sam Hanley  Cranston East Will Leviton  Classical
David Swanson  Cranston West Jarron Santos  East Providence
Second Team  Second Team 
Player  School Player  School
Thomas Sampson  Central Jonell Roberts  Hope
Andrew Albro  Cranston West Kevin Mannix  Barrington
Preston Santos  Hendricken Rodney Theodore  Classical
Dimitri Rosa  Hendricken Angel Rivera  Hope
James Kirwin  Cranston East Cameron Reilly  Barrington
Division 1-North  Division 1-South
First Team   First Team 
Player  School Player School
Lorenzo Fernandes  Smithfield Joe Sekator Coventry
Leonard Williams  Mount Pleasant Matt Madoian  North Kingstown
Elijah Vasquez  Woonsocket Jake Gillis  North Kingstown
Lawrence Sabir  La Salle Ethan Lesnett  Coventry
Nathan Patenaude  Smithfield Matthew Grenier  West Warwick
Michael McCourt La Salle
Second Team  Second Team 
Player  School Player  School
Trevante Jones  St Raphael Chase Lincoln  Coventry
Trevane Clarke Mount Pleasant Evan Finnegan  Coventry
Gary Lyles Woonsocket Cam Moniz  North Kingstown
Steve Aiello  Smithfield Tyler Peters   North Kingstown
Brendan Nigro  La Salle Dave LaMountain  West Warwick
Devante Metts Mount Pleasant
Division 1 Division 1
Coaches of the Year School  Sportsmanship
Charles Holliday Mount Pleasant Cranston West
Pat Sullivan Barrington
ALL LEAGUE ALL LEAGUE
Division 2-Central  Division 2-East
First Team           First Team
Player  School Player  School
Steve Otis Tolman Kareem Cooper Rogers
Miguel Prieto Juanita Sanchez Quraan Bostic Rogers
Jamay Holland Shea Chris Herren Portsmouth
Dave DePina Central Falls Kyle Donovan Middletown
Luis Reyes Juanita Sanchez Andrew Whisenant Tiverton
Second Team   Second Team
Player  School Player  School
Tyler Reece Tolman Alex Francis Mt Hope
Luis Pagan Tolman Jameson McQuade Middletown
Prince Johnson Tolman Jameson DelRoss Middletown
Jeovan Fortes Shea Tyler Barbosa Mt Hope
Ridsgby Nonau Juanita Sanchez Jack Kelley Portsmouth
Division 2-North      Division 2-South
First Team First Team
Player  School Player  School
Nick Geremia North Providence Jacee Hamelin Westerly
Brandon Kolek Cumberland Jason Palmer Narragansett
Chris Corin North Providence Brian Gemma East Greenwich
Nick Poli Cumberland Connor Osberg Exeter/WG
Nick Marchand North Providence Dan Doyle Narragansett
Second Team         Second Team
Player  School Player  School
Tyler Calabro Cumberland Kyle Matus East Greenwich
Brandon Johnson North Providence Will Doyle Narragansett
Nick Ciccerone North Smithfield Zachary Buckley Exeter/WG
Mark Benway Lincoln Marc Perry Westerly
Jermaine Perez Lincoln Austin McKanna Narragansett
Division 2 Division 2
Coaches of the Year School  Sportsmanship
Matthew Records East Greenwich Prout
Paul Rizzo North Providence
ALL LEAGUE ALL LEAGUE
Division 3-Central  Division 3-North
First Team       First Team
Player       School Player  School
Ryan Yankee Johnston Brian Heston Scituate
Tom Chase Moses Brown Zachary Lawson Masters
Cris Argys Moses Brown Alex Lataille Mount St Charles
Larry Dureault Johnston Todd French Ponaganset
Gary Carroll St Patrick Isaiah DeSilva Burrillville
Second Team Second Team 
Player  School Player               School
Noah Meren Moses Brown Jarred Cabral Burrillville
Stephen DeLeo Moses Brown Nick Pietrantozzi Scituate
Steve Cotoia Johnston Owen Murphy Mount St Charles
Kevin Smith Paul Cuffee Dave Campbell Ponaganset
Alex Rodriguez St Patrick Collins Omollo Scituate
Division 3-South
First Team                
Player  School
Josh Muto Warwick Vets
Chris Duchesneau Pilgrim
Tyrone Weeks Pilgrim
Adam Brice Toll Gate
Jake Beauregard Chariho
 
Second Team 
Player                     School
Ethan Schneider Pilgrim
Kyle Rice Warwick Vets
Joel Johnson Toll Gate
Jake DiCenzo Chariho
Nate Morin Chariho
  
Division 3 Division 3
Coaches of the Year Sportsmanship 
Ralph Apici Scituate St Patrick
Jason Blouin Moses Brown
Henry Coleman Mount St Charles
ALL DIVISION ALL DIVISION
Division 1 Top 10 Division 2 Top 10    
First Team School First Team School
Corey Daugherty  Barrington Nick Geremia North Providence
Justin Mazzulla  Hendricken Miguel Prieto Juanita Sanchez
Elijah Vasquez  Woonsocket Steve Otis Tolman
Lawrence Sabir  La Salle Jacee Hamelin Westerly
Matt DeWolf  Barrington Jason Palmer Narragansett
Jessy Taveras   Cranston East
Second Team         School Second Team  School
Matt Madoian  North Kingstown Kareem Cooper Rogers
Joe Sekator  Coventry Brian Gemma East Greenwich
Nate Patenaude Smithfield Brandon Kolek Cumberland
Lorenzo Fernandes  Smithfield Nick Marchand North Providence
Leonard Williams  Mount Pleasant Dan Doyle Narragansett
Chris Herren Portsmouth
ALL DIVISION
Division 3 Top 10    
First Team School
Brian Heston Scituate
Tom Chase Moses Brown
Ryan Yankee Johnston
Josh Muto Warwick Vets
Isaiah DeSilva Burrillville
Second Team  School
Alex Lataille Mount St Charles
Chris Duchesneau Pilgrim
Zachary Lawson Masters
Adam Brice Toll Gate
Cris Argys Moses Brown