2015-2016 All League & All Division

ALL LEAGUE ALL LEAGUE
Division 1-Central   Division 1-East
First Team   First Team 
Player School Player School
Justin Mazzulla Hendricken Jarron Santos  East Providence
Kyle Henseler Hendricken David Duke Classical
Frankie Derisier  Cranston East Jamari Johnson Classical
Pedro Munoz Central Rodney Theodore  Classical
Preston Santos  Hendricken Zack Veiga  East Providence
Second Team  Second Team 
Player  School Player  School
Dimitri Rosa Hendricken Almar Iheduru  Hope
Trevor Lawton  Hendricken Cameron Reilly Barrington
Thomas Sampson Central Jonathan Batista  Classical
Andrew Albro Cranston West Marcus McCarthy East Providence
Sam Hanley Cranston East Adam Duarte East Providence
Division 1-North  Division 1-South
First Team   First Team 
Player  School Player School
Michael McCourt La Salle Morgan Field Coventry
Nathan Patneaude Smithfield Josh Pitzer  North Kingstown
Trevante Jones St Raphael Thor Brochu  North Kingstown
Leonard Williams  Mount Pleasant Kevin Paygai West Warwick
Lawrence Sabir  La Salle Keegan Records  South Kingstown
Lorenzo Fernandes  Smithfield
Second Team  Second Team 
Player  School Player  School
Noah West Mount Pleasant Matt Grenier  West Warwick
Peter Wilson St Raphael Teddy Roberts  North Kingstown
Jimmy Pare La Salle Ethan Holmes  Coventry
Steven Aiello Smithfield Kevin Roberts  South Kingstown
Devante Metts Mount Pleasant Liam Curran  North Kingstown
Tyheem Gray  Woonsocket
Division 1 Division 1
Coaches of the Year School  Sportsmanship
Alex Butler East Providence  South Kingstown
John Kavanagh Classical
ALL LEAGUE ALL LEAGUE
Division 2-Central  Division 2-East
First Team           First Team
Player  School Player  School
Abdul Ajia Shea Chris Herren Portsmouth
Jamay Holland Shea Jarell Perry Rogers
Dyondre Dominguez Tolman Tim Murray Tiverton
Jean Collazo Juanita Sanchez Kyle Donovan Middletown
Josh McNeil Central Falls Deven Lavallee Mt Hope
Second Team   Second Team
Player  School Player  School
Leo Perez Juanita Sanchez Jack Kelley Portsmouth
Dominic Fernandes Shea Stephen Gacioch Tiverton
Jeovan Fortes Shea Matt Clark Portsmouth
Tyreal Whitaker Tolman Aidan Murphy Middletown
Luis Florentino Juanita Sanchez Justin Dore Tiverton
Zach Rahilly Portsmouth
Division 2-North      Division 2-South
First Team First Team
Player  School Player  School
Tom Beauchemin Lincoln Jacee Hamelin Westerly
Brandon Kolek Cumberland Jason Palmer Narragansett
Brandon Johnson North Providence Connor Osberg Exeter/WG
Jermaine Perez Lincoln Brian Gemma East Greenwich
Ethan Savoie North Smithfield Marc Perry Westerly
Second Team         Second Team
Player  School Player  School
Alex Silva North Providence Thomaz Whitford Narragansett
Tyler Kolek Cumberland Zachary Buckley Exeter/WG
Drew O'Donnell North Smithfield Will Doyle Narragansett
Nick Juckett Lincoln Adam Duvall East Greenwich
Jackson Zancan Cumberland Taber Gates Westerly
Thomas Beck Prout
Division 2 Division 2
Coaches of the Year School  Sportsmanship
Joe Occhi Portsmouth North Smithfield
Kyle Bodington Narragansett
Mike Gleason Westerly
ALL LEAGUE ALL LEAGUE
Division 3-Central  Division 3-North
First Team       First Team
Player       School Player  School
Ryan Yankee Johnston Brian Heston Scituate
Cristos Argys Moses Brown Zachary Lawson Masters
Nassir Vasquez Johnston Alex Hale Mount St Charles
Andrew Frank Moses Brown Dave Campbell Ponaganset
Aaron Gray Paul Cuffee Jarred Cabral Burrillville
Second Team Second Team 
Player  School Player               School
Jake Coro Johnston Zachary Durand Burrillville
Noah Meren Moses Brown Dominic Esposito Burrillville
Ryan Caffrey Moses Brown Justin Mink Scituate
Ivan Sousa Davies Antwan Dearden Burrillville
Momolu Akoiwala St Patrick Eddie Reinhardt Mount St Charles
Hayden Braga Ponaganset
Division 3-South
First Team                
Player  School
Domenic Ciringione Chariho
Jake Gonsalves Warwick Vets
Tyrone Weeks Pilgrim
Austin Giard Toll Gate
Matthew Woods Pilgrim
Second Team 
Player                     School
Austin Ouimette Toll Gate
Ethan Schneider Pilgrim
Brandon Lawton Pilgrim
Nate Morin Chariho
Nathaniel Ferri Warwick Vets
Division 3 Division 3
Coaches of the Year School Sportsmanship 
Kevin Randall Burrillville Mount St Charles
Corey Downey Chariho
ALL DIVISION ALL DIVISION
Division 1 Top 10 Division 2 Top 10    
First Team School First Team School
Justin Mazzulla  Hendricken Chris Herren Portsmouth
Michael McCourt  La Salle Jacee Hamelin Westerly
David Duke Classical Jason Palmer Narragansett
Leonard Williams Mount Pleasant Brandon Kolek Cumberland
Nathan Patenaude  Smithfield Brandon Johnson North Providence
Second Team         School Second Team  School
Jarron Santos East Providence Tom Beauchemin Lincoln
Lawrence Sabir  LaSalle Abdul Ajia Shea
Lorenzo Fernandes Smithfield Brian Gemma East Greenwich
Trevante Jones  St Raphael Connor Osberg Exeter/WG
Kevin Paygai West Warwick Jamay Holland Shea
Tim Murray Tiverton
ALL DIVISION
Division 3 Top 10    
First Team School
Brian Heston Scituate
Tyrone Weeks Pilgrim
Ryan Yankee Johnston
Domenic Ciringione Chariho
Jarred Cabral Burrillville
Jake Gonsalves Warwick Vets
Second Team School
Dave Campbell Ponaganset
Matthew Woods Pilgrim
Nassir Vasquez Johnston
Austin Giard Toll Gate
Cristos Argys Moses Brown