2016-2017 All League & All Division

ALL LEAGUE ALL LEAGUE
Division 1-Central   Division 1-North
First Team   First Team 
Player School Player School
Deyshawn Tengbeh East Providence Enoch Cheeks Mount Pleasant
Malik Chase Classical Marquis Nickerson La Salle
AJ Logan Hope Peter Wilson St Raphael
Pedro Munoz Central Trevante Jones St Raphael
Aireus Raspberry Cranston East Darren Robinson Mount Pleasant
Second Team  Second Team 
Player  School Player  School
Sam Hanley Cranston East Charles Martinez Mount Pleasant
Theoaoh Jadotte Hope Brian Goodwin Smithfield
Patrick Welch Classical Willie Washington St Raphael
Dion Hazard East Providence Zachary Tartaglia Smithfield
Kyerstan Casey East Providence Jaelin Jackson Woonsocket
Division 1-South 
First Team  
Player  School
Justin Mazzulla Hendricken
Andrew Ferguson Coventry
Keegan Records South Kingstown
Ryan Maloney North Kingstown
Thorston Brochu North Kingstown
Second Team 
Player  School
Lucas Martin Coventry
Darian Butler South Kingstown
Brett Bucci Cranston West
Tyrone Weeks Hendricken
Michael Williams North Kingstown
Division 1 Division 1
Coaches of the Year School  Sportsmanship
Joe Andrade East Providence  Cranston West
Tom Sorrentine St Raphael
ALL LEAGUE ALL LEAGUE
Division 2-Central  Division 2-East
First Team           First Team
Player  School Player  School
Jake Gonsalves Pilgrim Aidan Murphy Middletown
Matt Woods Pilgrim Jameson Delross Middletown
Noah Meren Moses Brown Matt Clark Portsmouth
Cristos Argys Moses Brown Isaiah Branch Rogers
Damien Mendoza Toll Gate Mike Coogan Barrington
Aidan Lynn West Warwick
Second Team   Second Team
Player  School Player  School
Brandon Scott Toll Gate Sean Coyne Portsmouth
Luis Florentino Juanita Sanchez Will Rywolt Barrington
C.J. Watson Moses Brown Tyrese O'Loughlin Middletown
Jason Paquette West Warwick James Reilly Portsmouth
Nate Ferri Pilgrim Jack Skrzypiec Portsmouth
Dave Cabeceires Pilgrim
Division 2-North      Division 2-South
First Team First Team
Player  School Player  School
Abdul Ajia Shea Thomaz Whitford Narragansett
Brandon Kolek Cumberland London Sudduth Narragansett
Erickson Bans Shea Domenic Ciringione Chariho
Jackson Zancan Cumberland Taber Gates Westerly
Dyondre Dominguez Tolman Colin Cianciolo East Greenwich
Ryan Yankee Johnston Tom Longolucco Chariho
Second Team         Second Team
Player  School Player  School
Paul Rizzo North Providence David Tiedmann Westerly
Nassir Vasquez Johnston Cody Hattoy Prout
Tyler Kolek Cumberland Pat Shea East Greenwich
Gerald Soe Shea Jack Lurgio Narragansett
Tedrick Wilcox Tolman Dylan LaBelle Chariho
Malik Muhammed-Hester Shea Matt Ryan Narragansett
Division 2 Division 2
Coaches of the Year School  Sportsmanship
Kyle Bodington Narragansett Prout
Matt Pita Shea West Warwick
ALL LEAGUE ALL LEAGUE
Division 3-Central  Division 3-East
First Team       First Team                
Player       School Player  School
Tommy Beauchemin Lincoln Tyler Murray Tiverton
Sergio Velez Central Falls Sam Hunt Wheeler
Dutchie Arroyo Central Falls Marquis Jones-Murchinson Mt Hope
David Hanna Exeter/WG Elijah Ramos Tiverton
Ivan DeSousa Davies Carson Hart Wheeler
Zachary Carvalho Lincoln

Second Team Second Team
Player  School Player School
Connor Sheehan Lincoln Stephen Gacioch Tiverton
Kevin Villafane Central Falls Kyeshon Jackson Paul Cuffee
Riley Cooney Exeter/WG Momolu Akoiwala St Patrick
Mikhial Algoo Davies Tim Holt Wheeler
Noah Duquette Lincoln DJ Smith Wheeler
Division 3-North
First Team
Player  School
Sam Owens Scituate
Zach Lefebvre Burrillville
Alex Hale Mount St Charles
Joe Palazzo Ponaganset
Ethan Savoie North Smithfield
Second Team 
Player               School
Sean Tipple Scituate
Dominic Esposito Burrillville
Steve Goulet North Smithfield
Paul Brodeur Mount St Charles 
Hayden Braga Ponaganset
Division 3 Division 3
Coaches of the Year School Sportsmanship 
Ralph Apici Scituate Burrillville
Dave Landoch Tiverton Davies
Mount St Charles
ALL DIVISION ALL DIVISION
Division 1 Top 10 Division 2 Top 10    
First Team School First Team School
Justin Mazzulla  Hendricken Abdul Ajia Shea
Enoch Cheeks Mount Pleasant Brandon Kolek Cumberland
Peter Wilson St Raphael Ryan Yankee Johnston
Keegan Records South Kingstown Noah Meren Moses Brown
Deyshawn Tengbeh East Providence Thomaz Whitford Narragansett
Second Team         School Second Team  School
Trevante Jones St Raphael Domenic Ciringione Chariho
Thorston Brochu North Kingstown Aidan Murphy Middletown
Malik Chase Classical Dyondre Dominguez Tolman
Pedro Munoz Central  Erickson Bans Shea
Marquis Nickerson La Salle Jake Gonsalves Pilgrim
Matt Woods Pilgrim
ALL DIVISION
Division 3 Top 10    
First Team School
Tommy Beauchemin Lincoln
Tyler Murray Tiverton
Sam Hunt Wheeler
Zach Lefebvre Burrillville
Sam Owens Scituate
Sergio Velez Central Falls
Second Team School
Marquis Jones-Murchinson Mt Hope
Elijah Ramos Wheeler
Carson Hart Tiverton
Joe Palazzo Ponaganset
Alex Hale Mount St Charles