2017-2018 All League & All Division

ALL LEAGUE
Division 1-Central   Division 1-North Division 1-South
First Team   First Team  First Team  
Player School Player School Player  School
Aireus Raspberry Cranston East Charles Martinez Mount Pleasant Tyrone Weeks Hendricken
Deyshawn Tengbeh East Providence Manny Roman Mount Pleasant Darian Butler South Kingstown
Patrick Welch Classical Aaron Banson-Gray La Salle Keegan Records South Kingstown
Pedro Munoz Central Jaelin Jackson Woonsocket Ryan Maloney North Kingstown
Khalil Rios Hope Kyle Haberle Smithfield Troy Osterhout Coventry
Second Team  Second Team  Second Team 
Player  School Player  School Player  School
Nelvin Blanco Cranston East  Darren Robinson Mount Pleasant Robert Fiorito Hendricken
Dion Hazard East Providence Zachary Simpson La Salle Claiborne Brochu North Kingstown
Kenny Hill Classical Ke'Vaughn Davis Woonsocket Jalen Watson Hendricken
Jeremy Remigio Central Jarren Mabry Smithfield Ethan LePain Coventry
Joshua DeFaria Hope Huascar Beato St Raphael Jared Olson Cranston West
Coaches of the Year School Sportsmanship
Charles Holliday Mount Pleasant Cranston West
Isaiah McDaniel Cranston East
ALL LEAGUE ALL LEAGUE
Division 2-Central  Division 2-East
First Team           First Team
Player  School Player  School
Matthew Woods Pilgrim Aidan Murphy Middletown
Fabricio Mitogo Juanita Sanchez Tyrese O'Louhlin Middletown
Shak Odunewu Juanita Sanchez Michael Coogan Barrington
Brandon Scott Toll Gate James Reilly Portsmouth
Aidan Lynn West Warwick Jack Skrypiec Portsmouth
Ben Klein Moses Brown Tyler Reddick Rogers
Second Team   Second Team
Player  School Player  School
James Baldwin Pilgrim Rasheed Lozada Middletown
Joe Gionti Pilgrim David "DJ" Robinson Middletown
Chris Lugo Juanita Sanchez Will Rywolt Barrington
Brandon Fogarty Toll Gate Ben Silvia Barrington
Jason Paquette West Warwick Isaiah Branch Rogers
Dylan Wheeler West Warwick
Division 2-North      Division 2-South
First Team First Team
Player  School Player  School
Tyler Kolek Cumberland London Suddoth Narragansett
Jackson Zancan Cumberland Thomaz Whitford Narragansett
Erickson Bans Shea Taber Gates Westerly
Gerald Soe Shea Colin Cianciolo East Greenwich
Justin Carvalho Tolman Dylan LaBelle Chariho
Paul Rizzo North Providence Jonathan Joel Prout
Second Team         Second Team
Player  School Player  School
Dante Riles-Santos Cumberland Jack Lurgio Narragansett
Joseph Adegboyega Shea David Tiedeman Westerly
Brandson Mesquita Tolman Pat Shea East Greenwich
Matt Rohelia North Providence Dan LaBelle Chariho
Dylan Duarte Johnston Tom Longolucco Chariho
Andrew Zalisk Johnston Nick Mahar Prout
Coaches of the Year School  Sportsmanship
Gary Reedy Cumberland Moses Brown
Mike Gleason Westerly
ALL LEAGUE
Division 3-Central  Division 3-East Division 3-North
First Team       First Team First Team                
Player       School Player  School Player  School
Dutchie Arroyo Central Falls Tim Holt Wheeler Dominic Esposito Burrillville
Emanuel Division Central Falls Elijah Ramos Wheeler Steven Goulet North Smithfield
Josh Jahnz Lincoln Carson Hart Tiverton Ethan Savoie North Smithfield
Declan Quinn Lincoln Michael Hrycin Tiverton Steven DelSesto Ponaganset
David Hanna Exeter/WG Jalen Kopecky Mt Hope Max Pierce Scituate
Hunter Simpson Exeter/WG
Second Team  Second Team Second Team 
Player               School Player  School Player                     School
Starlyn Mercado Central Falls Miles Fiore Wheeler Quentin Dearden Burrillville
Elton Soares Central Falls DJ Smith Wheeler Micah Meriwether North Smithfield
Cody Anter Lincoln Matt Gacioch Tiverton Kyle Cullen Ponaganset
Tyler McNulty Lincoln Cameron Santerre Mt Hope Matt Weller Scituate
Sam Pagliarini Exeter/WG Keith Wilson St Patrick Jack Bennett Mount St Charles
Rahiem Rainey Davies Justin Montilla Paul Cuffee
Coaches of the Year School Sportsmanship 
Kevin Randall Burrillville Davies
Jeff Doucette Central Falls
Sean Kelly Wheeler
ALL DIVISION
Division 1 Top 10 Division 2 Top 10     Division 3 Top 10    
First Team School First Team School First Team School
Darian Butler South Kingstown Erickson Bans Shea Dutchie Arroyo Central Falls
Charles Martinez Mount Pleasant Taber Gates Westerly Dominic Esposito Burrillville
Aireus Raspberry Cranston East Tyler Kolek Cumberland Steven Goulet North Smithfield
Keegan Records South Kingstown Aidan Murphy Middletown Carson Hart Tiverton
Tyrone Weeks Hendricken Thomaz Whitford Narragansett Elijah Ramos Wheeler
Second Team         School Second Team  School Second Team  School
Aaron Banson-Gray La Salle Colin Ciancolo East Greenwich Steven DelSesto Ponaganset
Ryan Maloney North Kingstown Michael Coogan Barrington Tim Holt Wheeler
Pedro Munoz Central Dylan LaBelle Chariho Michael Hrycin Tiverton
Manny Roman Mount Pleasant Matthew Woods Pilgrim Josh Jahnz Lincoln
Deyshawn Tengbeh East Providence Jackson Zancan Cumberland Jalen Kopecky Mt Hope
Ethan Savoie North Smithfield